Troska o czystość w miejscu pracy

Estetyczna wykładzina to meritum biur, sklepów a też mieszkań i domów. To oznaka czystości, schludności oraz zdrowego podejścia do sprzątania. Oczywiście zabrudzona wykładzina to całe przeciwieństwo tych cech. Jeśli chcemy, by wykładzina lśniła czystością oraz stała się oparciem dla danego miejsca – wypada o nią zadbać.

Czyszczenie, czyszczenie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda sprawdzian, niemniej jednak jak w szeregu przypadków czyścić wykładzinę? Jak o nią zadbać? Postaramy się pokazać w 5 krokach prace, które należy podejmować cyklicznie, by dbać o jakość wykładziny. Wskazówki dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie istotne, że szorujemy wykładzinę przez parę godzin. Jeżeli będziemy to robić nadmiernie rzadko – plamy pozostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną cząstką posadzki, na której została położona wykładzina.

Dlatego nie można zaniedbywać harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się chociaż 3 razy w tygodniu. Druga wskazówka – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wraz z sodą oczyszczoną lub ewentualnie szczególnym preparatem czyszczącym dywany. Mieszamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę oraz czekamy do 10 minut. Po tym czasie najprawidłowiej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie tylko pozbędzie się plam i zabrudzeń, lecz też odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia rada – pranie na sucho. Jeśli mamy dywan, który dosyć długo schnie (chociażby shaggy), należałoby zaopatrzyć się w wyjątkowe proszki, które wysypujemy na dywan oraz po kilku minutach odkurzamy – przetestuj, jak to robią fachowcy na profesjonalne sprzątanie warszawa. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta porada – korzystajmy z czystych ręczników. Do czyszczenia dywanów nie przydadzą się używane szmatki czy też zabrudzone ścierki. Jedynie wetrzemy brud ze ścierek w dywan. Aby trud nie poszedł na marne, zawsze trzeba czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata wskazówka – trzepmy wykładziny. Nie musimy tego robić co tydzień. Wystarczy jedynie raz na parę miesięcy, by zachować czystość.

You may also like...