Projekt domu – gotowy lub na zamówienie?

Budowa własnego domu to gigantyczne, odpowiedzialne przedsięwzięcie, skutkiem tego również każdy ruch w tej kwestii, każda decyzja powinny być głęboko przemyślane, z pewnością na każdym etapie realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia warto jest porównywać dane oferty z ideami konkurencji i wybierać opcje najbardziej przydatne. Już na wstępnym etapie, a więc w fazie wyboru projektu stworzonego przez nas przyszłego domu, będziemy podejmowali jedną z pierwszych decyzji, a mianowicie – zdecydować się na kupno już gotowego projektu domu, z katalogu, lub także zamówić w pracowni architektonicznej projekt domu, wnikliwie w takim kształcie, jaki sobie wymarzyliśmy.

Teraz oferowane gotowe już projekty domów także zapewniają wiele różnych rozwiązań, jest ich bowiem na rynku kilka tysięcy, są to rozwiązania proponujące budowę domów małych i ogromnych jak pałace, oszczędnych w formie, jednak także oraz niezwykle interesujących w swojej bryle.

Kupno gotowego już projektu na pewno posiada jedną istotną zaletę – jest to wybór oszczędności, albowiem taki gotowy projekt można kupić już za kwotę około 5 tysięcy złotych. Skoro wobec tego budowa domu to przedsięwzięcie bardzo kosztowne, to uformowane już na samym początku oszczędności rzędu 20 czy 30 tysięcy, a więc różnicy między ceną projektu na zamówienie i projektu gotowego, może być niezwykle istotne dla dalszej realizacji inwestycji. Jeżeli niezbędne są jakieś detale do budowy, jak ogrodzenia, czy słupki – wpadnij na bariery imprezowe. Z kolei zamówcie projektu domu u architekta też ma swoje wymierne korzyści, może niekoniecznie finansowe.

Zezwala to na o wiele bardziej optymalną realizacje własnej wizji mieszkania, z większością szczegółów, jakie mieliśmy w swojej głowie od dawna. Odnośnie oszczędności to także w przypadku domu, realizowanego wedle projektu wykonanego na zamówienie, też wolno je wygenerować, na przykład po uzgodnieniu z projektantem, twórcą stworzonego przez nas projektu, wolno zastosować niektóre materiały o porównywalnych parametrach technicznych oraz użytkowych, jednak jednakże tańsze.

Można również, w celu obniżenia kosztów budowy mieszkania, zrezygnować z podpiwniczenia domu, jak również zastosować rozwiązanie domu z dachem dwuspadowym zamiast z wielospadowym.

You may also like...