Pchły, karaluchy oraz prusaki – w jaki sposób z nimi walczyć?

Dezynsekcja, czyli jedna z metod oczyszczania powierzchni w pokojach, żeby usunąć insekty. Wyróżnić wolno kilka metod np. fizyczna, chemiczna oraz biologiczna. Zastosowanie tu odnajdą preparaty, jakie pozwolą uskutecznić dezynsekcję. Usługi te dezynsekcja prusaków, eliminacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek, były i są użytkowane dla wielu zleceniodawców – pomoc na zwalczanie pluskiew. Działania przeprowadzone z gigantyczną ostrożnością, krok po kroku, żeby nie doprowadzić do komplikacji. Insekty to osobniki demolujące budynki, zwykle pojawiają się wiosną. Ciężko je wytępić z domu oraz korytarza. Zajmują miejsce w niezwykle trudno dostępnych miejscach i szczelinach, tam też się rozmnażają. Wystąpienie ich niesie za sobą skuteczne metody, jakie nie są najtańsze dezynsekcja. Przeważnie mrówki, gdy pojawią się wiosną, opanują wszystko, co napotkają na swojej drodze (prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne).

Prusak – ma nieinteresujący wygląd, posiada 6 nóżek, 2 czułka, pokryty lekkim kolcem, cały ma bursztynową szatę. Potrafi poruszać się zwinnie, szybko, że wolno go nie zanotować. On osiąga zaledwie kilkanaście milimetrów, jednak występuje w znacznych grupach.

Prusaka lepkie łapki umożliwiają mu poruszanie się po ścianie, suficie oraz nie może on z niego spaść. Ma tendencję, jak muszki owocówki, kiedy tylko poczuje żywność, nieschowane owoce, to automatycznie się pojawi. Karaluchy – nieco podobny do prusaka. Jak inne insekty jest on do wykluczenia ze środowiska domowego. Jego budowa zewnętrzna przedstawia się następująco, inaczej posiada pancerz, długie odnóża, czułki i głowę, oczy, pancerz będzie w kolorze brązowym.

Szuka pożywienia, zgniłe owoce, śmietnik, jaki okazjonalnie się ewakuuje, przyciągną go do domu. Pchły – z reguły pojawiają się u zwierząt domowych, jak psy, koty. One są nadzwyczaj małe, w kolorze czerwonym. Mają one skłonność do skakania oraz gryzienia na osobniku, na jakim zamieszkują. Potrafią rozmnażać się w momentalnym tempie. Wyróżnić można kilka rodzajów tych insektów, między innymi: pchła ludzka, pchła piaskowa, pchła szczurza, pchła kocia i pchła psia. Wszystkie te gatunki pcheł nie mogą pojawiać się na zwierzęciu i należy je automatycznie usuwać, aby nie przenosiły bakterii.

You may also like...