Montaż blach – w jakim miejscu nabyć blachowkręty?

Jednym z zazwyczaj zadawanych wytwórcom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich dobry sposób montażu i przechowywania blach w czasie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (do granic możliwości trzy do czterech tygodni od daty wyrobów), trzeba rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy i ustawić je pod nieznacznym skosem, żeby umożliwić spływanie potencjalnym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres między wytwórczością a montażem blach ma być dłuższy, wówczas nieodzowne jest rozcięcie paczki, w jakiej blachy pozostały dostarczone przez producenta. Potem między arkuszami należy umieścić listwy dystansowe, by umożliwić luźny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze wypada przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym i suchym, by nie doprowadzić do zmarnienia blach poprzez działanie składników środowiskowych – właśnie dlatego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka w najwyższym stopniu interesuje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy kupnem a montażem.

Często z powodów technicznych bądź także budżetowych nie są w stanie bo zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W głównej mierze, nie wypada blach kłaść bezpośrednio na ziemi, gdyż może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych oraz blokuje odpływ możliwych wód opadowych, jakie mogą znaleźć się w paczce. Poza tym, nie można opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeśli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy jedynie naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeśli jednak kupujący organizują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, by zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...