Lamele ścienne – świetny pomysł do dekoracji wnętrza domu

Przestronność sprzęga nam się z jasnymi pomieszczeniami oraz rozległymi oknami. Takie cechy posiada styl dzisiejszy, a to znaczy przestronność oraz brak przepychu, nieprzydatnych mebli oraz zdobień. W stylu nowoczesnym w większości wypadków aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, jacy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jak poprzednio dostrzegliśmy to przestronność charakteryzuje ten dzisiejszy klimat wnętrza mieszkania.

Salon, jaki jest centrum opisującej nas posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość razem z kuchnią oraz jadalnią. Taka przestronność pozwoli na możliwość większego spożytkowania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu duże pomieszczenie na salon, jednak każdy może utworzyć taki wynik. Istnieją miarodajne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne oraz zimne barwy ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony rezultat oprócz kolorów ścian mogą dać także połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są też lamele ścienne – lamele producent. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z połyskującego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem oraz bodajże najprostszym jest ustawienie jak najniższej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny posiadać prosty oraz funkcjonalny kształt, bez zbędnych zdobień, ewentualnie z wstawkami metalu czy też szkła.

By zdobyć przestronny efekt w salonie należy także unikać wszystkich dekoracyjnych detalów, jakie tylko zagraca pomieszczenie. Jeśli chodzi o okna, długie zasłony i firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, w następstwie tego w małych salonach, potrzebne są jedynie żaluzje lub rolety.

Jedynym elementem dekoracyjnym mogą być oryginalne o ciekawych kontrastujących barwach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga też optycznie powiększy salon, niemniej jednak jeżeli nie czujemy się przyzwoicie w samych jasnych odcieniach, akcesoria takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne mogą być ciemne niemniej jednak w zimnej tonacji, dając efekt powiększenia.

You may also like...