Jak działa Outsourcing oraz Netsourcing?

Przedsiębiorstwo bądź korporacja planująca wejść na poważnie w świat Internetu, musi detalicznie się zastanowić, czy planuje zbudować własną infrastrukturę i zająć się tym samemu, czy też powierzyć to zadanie sprofilowanej jednostce gospodarczej. Świadczenie tego typu usług nosi specjalistyczną nazwę – outsourcing serwerów. Jest to powierzenie części obowiązku, w tym przypadku informatycznych powiązanych z serwerami, zewnętrznej niezależnej jednostce gospodarczej. Jest to komfortowe rozwiązanie. Oszczędza się pieniądze, w wypadku kiedy korporacja sama musiałaby się zająć administracją oraz budową infrastruktury.

W dodatku powierza się to zadanie wyspecjalizowanym usługodawcą, wykonującym rzetelnie swoje zadanie. Jednym z detalów outsourcingu jest tzw. netsourcing. Jest on połączony z usługami sieciowymi. Gra toczy się tu o umieszczaniu własnych stron internetowych oraz aplikacji poza siecią służbową. Są one lokowane na serwerach zewnętrznych u przedsiębiorstw zaświadczających takie usługi. Zaletami tu znów są niższe koszty i profesjonalizm zaświadczania usług – więcej na obsługa informatyczna Poznań. Do działania wyposażenia komputerowego potrzebne jest zainstalowanie godziwego systemu operacyjnego.

Czynność tą możemy pozostawić dla zajmującego się tym informatyka lub też posiadając szerszą wiedzę na temat pecetów dokonać tego samemu. Na początku musimy wybrać jaki system pragniemy zainstalować. Dzisiaj zdecydować się jesteśmy w stanie na coś z rodziny Microsoft Windows lub też gratisowego Linuxa. Pierwsza z opcji wybory kojarzy się z wydatkiem kilkuset złotych. Do wyboru tu w zależności od mocy obliczeniowej stworzonego przez nas komputera, starszą wersję systemu Windows XP bądź też z nowszych wersji Windows Seven lub ewentualnie Windows Eight.

Jeśli mamy szybki procesor oraz wydajną pamięć ram, wybrać możemy w dodatku 64 bitową wersję system, jaka odpowiedniej wykorzystuje moc obliczeniową komputera. Jesteśmy w stanie również nie pragnąc wydawać pieniędzy zdecydować się na coś darmowego z rodziny Linux. Istnieje wiele dystrybucji tego systemu, najpopularniejsze to Ubuntu i Mandriva. Wybór tej opcji wiąże się z niedostępnością lub nie godziwym działaniem programów ze środowiska Windows.

You may also like...