Idealne piece do wytopu metali kolorowych

Innowacyjne piece nadające się do użycia w branży przemysłowej oraz w laboratorium projektuje Energoel. Można je też stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Wskazane piece najnowszej generacji skonstruowane są z podzespołów o sporej jakości. Dlatego są niezawodne. Intensywne mieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co ma znaczenie przy recyklingu złomów metali. Każdy piec jest scharakteryzowany oraz wskazane są jego parametry techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można również sprawdzić podzespoły z jakich piece są wykonane oraz wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, wyprodukowane na bazie sprawdzonych technologii gwarantują niewysokie straty mocy, co minimalizuje koszty eksploatacyjne, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , a więc EnergoEl. Pozwala on na optymalne, zautomatyzowane przystosowanie mocy pieca PDP do zmiennych parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzeniu powierzchni podzespołów ze stali i pozostałych stopów, wykorzystującego zjawiska grzania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego odporność na zużycie przy jednoczesnym utrzymaniu plastyczności rdzenia. W dodatku, doświadczeni inżynierowie wykonują modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania generacji. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych projektów.

Specjaliści zajmują się naprawianiem części mechanicznych i przeprowadzają aktualizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są usatysfakcjonowani ze świadczeń naprawczych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwoli przystosować piec indukcyjny do spodziewanych procesów. Udostępnione urządzenia można rzeczywiście dostosować do czynności w konkretnym zakładzie, co potwierdzą dotychczasowe opinie przedsiębiorców.

You may also like...